Szybkie i łatwe porady dotyczące czyszczenia samochodowych mat podłogowych

Pierwszym krokiem w czyszczeniu dywaników (https://www.withcar.si) jest usunięcie ich z wnętrza samochodu. Zadbaj o to, aby usunąć matę podłogową i położyć ją na płaskiej powierzchni. 

Użyj odkurzacza samochodowego, aby pozbyć się całego kurzu i brudu z maty podłogowej. Upewnij się, że nie spieszysz się z tym procesem, ponieważ chcesz się upewnić, że mata podłogowa jest wolna od kurzu przed jej wyczyszczeniem przy użyciu gorącej wody. Możesz również użyć odkurzacza do czyszczenia drugiej strony maty podłogowej.

Podłogowe z samochodu

Po upewnieniu się, że na macie nie pozostały już żadne ślady kurzu, należy spryskać ją zwykłym starym octem lub roztworem do czyszczenia dywanów. W rzeczywistości wystarczy oczyścić dywan zwykłym białym octem. Nie ma potrzeby martwić się o zapach, ponieważ po wysuszeniu dywanu na słońcu kwaśny zapach octu po prostu zniknie. 

Pamiętaj, że nie powinieneś moczyć maty na mokro. Wystarczy zwykły spray. Po spryskaniu maty roztworem czyszczącym lub octem, możesz użyć pędzla do usunięcia plam i soli, które pozostały. Unikaj zbyt ostrego szorowania, ponieważ może to skończyć się uszkodzeniem materiału dywanu. Ten krok można powtórzyć dwa razy, aby zapewnić lepsze czyszczenie. 

Spłukać ocet i pył, który został usunięty podczas szorowania. Przymocuj dyszę wysokociśnieniową do węża, jeśli masz ją do odsunięcia kurzu z wykładziny. Nie zapomnij o wypłukaniu każdej części wykładziny, łącznie z jej tylną częścią. 

Na koniec, niech dywan spadnie i zostawi go do wyschnięcia pod słońcem. Można by go też powiesić za pomocą szpilek.

Nie przegap: Wszystko o opony zimowe i letnie

Jak czyścić samochodowe maty podłogowe wykonane z gumy

Mimo że maty gumowe są wykonane z zupełnie innych materiałów niż wykładzina, ich czyszczenie odbywa się w tym samym czasie. Jest jednak jedna różnica, i to zamiast używać octu lub środka czyszczącego, trzeba także użyć płynu do mycia naczyń lub proszku do prania i wymieszać to z równymi częściami wody.

YouTube video

Zdejmij gumowe maty podłogowe z samochodu, a następnie użyj węża wysokociśnieniowego do spłukiwania z nich kurzu i brudu. Idealnie byłoby najpierw spłukać matę, aby szczotka nie miała bezpośredniego kontaktu z kurzem i brudem. 

Bagażników dachowych do samochodów są dostępne w wielu stylach

Szybkie i łatwe porady dotyczące czyszczenia samochodowych mat podłogowych

Prawdopodobnie powodem numer jeden, dla którego coraz więcej właścicieli samochodów otrzymuje bagażniki dachowe, jest maksymalizacja przestrzeni magazynowej. Dzięki bagażnikom dachowym można uzyskać więcej dodatkowego miejsca, które może pomieścić sprzęt kempingowy i wyposażenie, sprzęt wędkarski, narty, deski surfingowe, a nawet kajaki.

Posty z tej samej kategorii: