Po co inwestować w tacki na buty samochodowe?

Twój samochód to jedna z Twoich największych inwestycji, którą musisz cały czas chronić. Dlatego właśnie potrzebujesz najlepszych akcesoriów, takich jak tace na bagażniki samochodowe, aby zapewnić, że Twoja jazda będzie wyglądać jak najlepiej nawet po latach posiadania. 

Na rynku dostępne są obecnie różne rodzaje bagażników samochodowych, z których każdy ma swoje zalety. Zapoznaj się z najbardziej popularnymi stylami zasobników na buty, które pomogą Ci wybrać produkt najlepiej odpowiadający Twoim specyficznym potrzebom.

Tace na bagażniki samochodowe

Różne rodzaje tac na buty samochodowe

Tacki na buty wykonane na zamówienie 

Wykonane na zamówienie wykładziny bagażnika zostały wykonane tak, aby idealnie pasowały do bagażnika Twojego samochodu. Zazwyczaj są one produkowane przez tych producentów, których główną działalnością jest produkcja tacek na bagażniki, które pasują do niektórych samochodów. 

Uniwersalne tacki na buty

Uniwersalne wkładki do butów są dostępne w trzech standardowych rozmiarach: dużych, średnich i małych. Ponieważ te rozmiary nie uwzględniają głębokości ani kształtu buta, jest mało prawdopodobne, aby pasowały one prawidłowo i bezpiecznie, a w przypadku butów o nietypowym kształcie mogą pozostać luki. 

Produkowane tacki na buty 

Firmy samochodowe produkują również wykładziny bagażników dostosowane do konkretnych pojazdów, które produkują. W większości przypadków można je wybrać jako dodatki przy zakupie samochodu. 

Właściwości, których należy szukać w tacach na buty samochodowe 

Wodoszczelność 

W przypadku, gdy masz psa lub często nosisz w bagażniku błotnisty lub mokry sprzęt do jazdy na świeżym powietrzu, warto skorzystać z wodoodpornych pojemników na buty samochodowe. Wodoodporne materiały, z których wykonana jest wyściółka, zapobiegają przedostawaniu się do wnętrza buta płynów, które mogą powodować powstawanie zapachów i plam trudnych do usunięcia po ich wchłonięciu. Wiele tacek na buty wykonane są z materiałów wodoodpornych, ale różnica polega na kształcie dłuższych. Jeśli wkładka pokrywa tylko dno buta, woda z łatwością dotrze do jego krawędzi i uszkodzi jego boki. 

YouTube video

Heavy-duty 

Mocne i wytrzymałe bagażniki samochodowe mogą chronić nie tylko ładunek umieszczony w bagażniku, ale także sam bagażnik. Kiedy regularnie pakujesz ciężkie lub uciążliwe przedmioty, będziesz potrzebował tacy, która zapewni wystarczającą ochronę, zamiast takiej, która będzie rozrywać, zużywać się lub pozostawić niektóre części buta odsłonięte. 

Antypoślizgowa

Antypoślizgowe tacki na bagażniki samochodowe mogą powstrzymać przedmioty przed przemieszczaniem się podczas transportu i zapewnić psu coś, czego może się chwycić. 

Wiele wykładzin, które zostały opisane jako antypoślizgowe, są wykładzinami na tacach lub niskimi i nie zapewniają takiej samej pełnej ochrony jak wykładziny wykonane na zamówienie lub wysokie. Tak więc, nawet jeśli pozwalają one psu na wygodne trzymanie się buta, boki buta są podatne na zabrudzenia i plamy. 

Najlepszym wyborem jest skorzystanie z wykonanej na zamówienie i pełnej wyściółki oraz zakup dodatkowej maty antypoślizgowej. 

Łatwe do czyszczenia 

Jeśli masz psy lub dużo używasz buta, będziesz potrzebował łatwego do czyszczenia pokrowca. Wiele tacek na buty nie jest tak łatwych do czyszczenia. Zawsze można je wytrzeć, ale odłamki mogą utkwić w grzbietach lub wzorach. Dla właściwego czyszczenia może być konieczne ich całkowite usunięcie.

Nie przegap też artykułu zatytułowanego „Różne rodzaje olejów silnikowych do samochodów osobowych„.

Posty z tej samej kategorii: