Kup opony zimowe, aby lepiej jeździć zimą

Opony całoroczne są standardowym wyposażeniem samochodów podczas ich produkcji. Opony te oferują kilka korzyści, w tym przyzwoitą żywotność bieżnika oraz komfortową i cichą jazdę. Zapewniają również całoroczne osiągi, które są odporne na wszystko, co może zesłać matka natura. Opony te sprawdzają się również w klimatach, w których nie ma zbyt wielu opadów śniegu rocznie. Utrzymanie opon całorocznych w dobrym stanie jest ważne dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny.

Co zatem odróżnia opony zimowe od opon całorocznych? Jak wspomniano wcześniej, jazda zimą wiąże się z wieloma wyzwaniami. Obfite opady śniegu, zsuwający się i nawiany śnieg, marznący deszcz i czarny lód mogą zmienić nawierzchnię w mgnieniu oka. Opony zimowe zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowych właściwościach, dzięki którym zachowują się o wiele lepiej w porównaniu z oponami całorocznymi. 

To tylko kilka rzeczy, które wyróżniają te opony spośród innych:

Zapewniają doskonałą trakcję 

Różne wzory bieżników pozwalają tym oponom wypychać śnieg na zewnątrz, aby zapobiec jego gromadzeniu się. Chociaż wiele osób uważa, że napęd na cztery koła lub wszystkie koła jest niezbędny, aby przetrwać zimowe miesiące, opony zimowe mogą wytrzymać swoje, a ponadto są bardziej przystępną cenowo alternatywą. 

Opony zimowe Hankook
Opony zimowe Hankook

Oferowanie większej elastyczności

Gdy temperatury są bardzo niskie, guma bieżnika opon całorocznych może twardnieć, zmniejszając tym samym ich przyczepność do nawierzchni. Opony zimowe (więcej informacji na stronie Silux) są również bardziej elastyczne, co zapewnia im lepszą przyczepność. 

YouTube video
Wideo: TOP 10 Opon zimowych w rozmiarze 225/45/17

Zmniejszenie hydroplaningu 

Hydroplaning jest funkcją prędkości, stojącej wody i niewystarczającego bieżnika opon. Hydroplaning ma miejsce, gdy woda na drodze powoduje, że opony tracą kontakt z nawierzchnią.

Zapewniają lepsze hamowanie i kierowanie 

Miękkość i elastyczność opon zimowych zapewnia lepszą przyczepność, która może zapobiec poślizgowi opon na śliskich nawierzchniach. 

Przeczytaj ten artykuł: Różne kategorie kurtek motocyklowych

Kurtki motocyklowe są dość charakterystyczne dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi i urokowi. Jeśli jednak uważasz, że istnieje tylko jeden rodzaj kurtki motocyklowej, to zastanów się jeszcze raz. Oto cztery podstawowe kategorie kurtek dla doświadczonych i początkujących motocyklistów.

Kiedy należy stosować opony zimowe?

Opony zimowe najlepiej zakładać w połowie listopada, a zdejmować na początku kwietnia lub w połowie marca. Opony zimowe nie są produkowane przez cały rok. W zależności od wybranych opon, mogą one być dostępne tylko w ograniczonym czasie. 

Jak długo mogą wytrzymać opony zimowe?

Amerykanie przejeżdżają średnio 13 476 mil rocznie, co odpowiada 1 123 milom miesięcznie. Jeśli opony zimowe są używane przez cztery miesiące w roku, oznacza to, że opona przejeżdżająca 40 000 mil może wystarczyć na około 8 do 9 lat. Należy pamiętać, że opony zimowe mogą wyeliminować zużycie opon całorocznych, dzięki czemu ich żywotność jest znacznie dłuższa. 

Posty z tej samej kategorii: