Co to jest Nail Art? Czy jest to dla Ciebie?

Coraz częściej widuje się osoby z perfekcyjnie wypielęgnowanymi i specjalnie ozdobionymi paznokciami, niektóre nawet w ekstrawagancki sposób. Nailart jest najbardziej dekoracyjnym estetycznym aspektem paznokci u rąk i nóg. W nail art używa się różnych narzędzi takich jak różne kolory, pędzle i zarówno proste jak i skomplikowane metody aby osiągnąć fantastyczne szczegóły. Wzornictwo paznokci ewoluowało przez tysiąclecia i doprowadziło do powstania dzieł sztuki, które widzimy dzisiaj. Pod pojęciem nail art kryje się wszystko co związane jest z ozdabianiem paznokci, czy to ograniczone do jednego koloru czy też pełne szczegółowych zdobień.

Historia zdobienia paznokci

Pierwsza odnotowana w starożytności metoda malowania paznokci dotyczy indyjskich kobiet, które farbowały paznokcie henną. Praktyka ta sięga 5000 lat p.n.e., czyli około 7000 lat temu.  W kolejnych stuleciach, w miarę rozwoju świata, na całym świecie rozpowszechniły się procesy dodawania różnego rodzaju pigmentów do paznokci.

YouTube video
Historia przemysłu paznokciowego i porady dla początkujących

Nowoczesna sztuka zdobienia paznokci nie istniała jednak aż do XV wieku, kiedy to Inkowie zaczęli ozdabiać swoje paznokcie wizerunkami orłów. Dopiero w ubiegłym wieku, a dokładnie w latach 30-tych ubiegłego wieku firma Revlon wypuściła swój pierwszy lakier do paznokci. To posunięcie skłoniło kolejne firmy i kolejne osoby do wejścia w ten świat, co doprowadziło do powstania sztucznych paznokci w latach 50-tych. Jednak w latach 2000 przyniósł ruch nail art, który znamy dzisiaj, z jego różnych kolorów i nieskończonych metod twórczych.

Pielęgnacja paznokci w dzisiejszych czasach

Mogą Państwo być po prostu sobą lub eksperymentować z nowym wyglądem: wszystkie opcje są do Państwa dyspozycji jeśli chodzi o nail art. Kolorystyka sięga od matowej czerni poprzez elektryzującą żółć aż do lśniącej bieli aż do błyszczących lub matowych kolorów: są setki możliwości.

Akcesoria do zdobienia Nail Art
Akcesoria do zdobienia Nail Art

Do tego dochodzą różne narzędzia do rysowania na paznokciach takie jak szablony, stemple, paski samoprzylepne i wiele innych. Również paznokcie akrylowe ewoluowały i mamy teraz produkty do paznokci naturalnych i produkty do paznokci sztucznych jak np. paznokcie żelowe. Kolory paznokci stały się mocniejsze i trwalsze, co pozwala na dłuższe utrzymanie perfekcyjnego wyglądu Państwa dłoni.

Nie zapomnij też o artykule zatytułowanymJak wybrać odpowiednią odzież roboczą?„.

Jakie materiały są potrzebne do wykonania modnych paznokci?

Będziesz potrzebować kilku różnych narzędzi do malowania paznokci. Omówmy pokrótce każdy z nich wraz z poradami, które pomogą Ci zacząć!

Nails

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, której będziesz potrzebować są paznokcie, oczywiście! Zawsze możesz użyć swoich własnych lub cudzych. Alternatywnie, można również użyć dłoni i paznokci treningowych. Są to przedmioty które replikują prawdziwą anatomię i są zazwyczaj używane do treningu i ćwiczeń. Chociaż zawsze będziesz mieć swoje własne paznokcie do ćwiczeń, to jednak robienie paznokci dla innych ludzi jest zupełnie inne niż trenowanie tylko na sobie!

Nail art i lakier do paznokci
Pięknie wypielęgnowane paznokcie przy pomocy Nail art i lakieru do paznokci

Lakier do paznokci: baza i top coat

Niezależnie od tego czy planujesz malować paznokcie czy tylko elementy dekoracyjne, dobrze jest mieć nałożoną bazę pod lakier. Baza wygładzi wszelkie niedoskonałości i rozbieżności dając gładkie płótno, na którym można rozpocząć zdobienie. Niektóre bazowe lakiery do paznokci wymagają również lakieru nawierzchniowego: ten lakier pomoże Państwu chronić swoje dzieło po jego zakończeniu.

Lakier do paznokci  

Ważną częścią nail art jest wybór kolorów paznokci. Niezależnie od tego czy będą Państwo używać jednego czy kilku kolorów, mogą Państwo użyć różnych palet aby ożywić swoje paznokcie. Kolorowe lakiery do paznokci można kupić w sklepie kosmetycznym pojedynczo lub w zestawach.  

Szczoteczki do paznokci

Podobnie jak w przypadku innych metod lub technik zdobienia, będziesz potrzebować zestawu pędzelków do paznokci. Podczas gdy większość lakierów posiada w zestawie mały pędzelek, do precyzyjnych zdobień i detali niezbędne są mniejsze lub kwadratowe pędzelki.

Aceton i rozpuszczalniki do paznokci

Kiedy zaczynasz nowe, kreatywne przedsięwzięcie, popełnienie kilku błędów jest nieuniknione. I tu właśnie z pomocą przychodzi zmywacz do paznokci! W zależności od rodzaju lakieru, którego używasz, musisz użyć jednego z dwóch głównych rodzajów zmywaczy do paznokci dostępnych na rynku: acetonowego lub bezacetonowego. Rozpuszczalniki bezacetonowe są zazwyczaj łagodniejsze dla paznokci, podczas gdy rozpuszczalniki na bazie acetonu są silniejsze i szybciej usuwają lakier. 

Gotowa, aby rozpocząć swoją podróż z ozdobionymi paznokciami?

Posty z tej samej kategorii: